|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Policjanci rozbili grupę kradnącą samochody. Wśród zatrzymanych mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego

Źródło: nagranie KMP Poznań

Poznańscy policjanci dokonali zatrzymania kilku osób, które zajmowały się kradzieżami samochodów na terenie Niemiec. Wśród nich jest mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego.

O sprawie informuje Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. Jak przekazano w komunikacie, policjanci z Wydziału Kryminalnego razem z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu od kilku miesięcy rozpracowywali grupę, która zajmowała się kradzieżami samochodów na terenie Niemiec.

18 stycznia br. razem z policjantami WDŚ KWP w Poznaniu przy wsparciu Grupy Realizacyjnej KMP w Poznaniu zatrzymano na początku trzy osoby: – Pierwsza to 27-latek, który jechał skradzioną toyotą na terenie Niemiec. Mężczyzna na widok interweniujących policjantów gwałtownie przyspieszył, potrącając 2 z funkcjonariuszy. Policjanci oddali strzały w kierunku samochodu aby go unieruchomić. Przestrzelili 2 opony. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. W tym samym czasie policjanci zatrzymali 2 kolejnych mężczyzn, którzy jechali drugim samochodem, pilotując skradzioną toyotę. To 42 i 50-latek, mieszkańcy Poznania. W przeszłości karani za przestępstwa przeciwko mieniu, udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przestępstwa narkotykowe. Policjanci ustalili, że są oni powiązani z bojówką pseudokibiców drużyny piłkarskiej Lecha Poznań. Przy zatrzymanych policjanci znaleźli i zabezpieczyli przedmioty służące do kradzieży samochodów oraz urządzenia służące do wykrywania i zagłuszania sygnałów gps. Dodatkowo u zatrzymanego 27-latka policjanci zabezpieczyli broń gazową – informuje mł. insp. Andrzej Borowiak, oficer prasowy KWP Poznań.

Jak dalej dodano, 19 stycznia zatrzymano kolejne dwie osoby w ich miejscach zamieszkania – obie były związane z kradzieżami samochodów: – Pierwsza z nich to 30-latek, mieszkaniec Poznania, drugi to 36-latek z pow. gnieźnieńskiego.

Wszyscy mężczyźni usłyszeli zarzuty. Ten, który uciekał przed policjantami, jest podejrzewany o kradzieże z włamaniem, posiadania broni bez zezwolenia, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę oraz czynną napaść. Zarzut kradzieży z włamaniem usłyszało również dwóch mężczyzn zatrzymanych 18 stycznia. Wobec całej trójki sąd na wniosek Prokuratury Okręgowej w Poznaniu zastosował 3-miesieczny tymczasowy areszt. Dwie pozostałe osoby, w tym mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego, również usłyszały zarzut kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

Policjanci ustalili, że poza udziałem w kradzieży toyoty, zatrzymani mają związek z kradzieżami 3 innych samochodów na terenie Niemiec.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.