|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Przeciążył transport o kilka ton. Może czekać go kara na 10 tys. złotych

W miniony wtorek inspektorzy drogowi zatrzymali do kontroli transport, którego masa całkowita znacznie przekroczyła dopuszczalne wartości.

14 lutego na drodze ekspresowej S5 w kierunku Poznania został zatrzymany do kontroli przez gnieźnieński patrol inspekcji zestaw pojazdów, którym wykonywany był krajowy transport drogowy rzeczy z dwoma kontenerami 20-stopowymi z Gdyni i Gdańska do Swarzędza i Gądek.

W związku z podejrzeniem przekroczenia dopuszczalnych parametrów masowych pojazd poddano ważeniu. W wyniku przeprowadzonych pomiarów inspektorzy stwierdzili, że rzeczywista masa całkowita zespołu pojazdów wyniosła 46,75 ton, czyli przekroczyła wartość prawidłową o 6,75 tony, co stanowiło 16,88% przekroczenia w stosunku do normy wynoszącej 40 ton.

W trakcie kontroli kierujący pojazdem nie okazał zezwolenia na przejazd, więc  zgodnie z wynikami kontroli przejazd zakwalifikowano jako bez zezwolenia kat. IV. Przewoźnika czeka postępowanie administracyjne w sumie na kwotę 10.000 zł za przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej (UTD) i brak zezwolenie kat. IV (PRD).

źródło: WITD

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.