|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

9-latka wezwała pomoc do cioci, która zasłabła

Wyjątkową dojrzałością wykazała się dziewczynka, która w minioną sobotę telefonicznie wezwała pomoc do swojej cioci. Kiedy ta się nią opiekowała, w pewnym momencie kobieta straciła przytomność.

Zdarzenie miało miejsce 18 lutego w godzinach wieczornych w jednej z podgnieźnieńskich wsi. To stamtąd do dyspozytora medycznego przedzwoniła dziewczynka, która powiadomiła, że opiekująca się nią ciocia nagle zasłabła i nie było z nią kontaktu.

Jak się okazało, 9-latka wykazała się nie tylko wyjątkową dojrzałością, ale i umiejętnością opisania całej sytuacji. Dzięki temu do jej cioci udało się dotrzeć ratownikom medycznym, którzy udzielili poszkodowanej pomocy i celem jej dalszego przebadania przewieźli ją do szpitala. W tym czasie mama dziewczynki była w pracy, a na miejsce przyszła babcia, która się nią dalej zaopiekowała.

Jak udało się nam dowiedzieć, ratownicy medyczni byli pod wrażeniem zachowania dziecka, które potrafiło nie tylko wezwać pomoc, ale i udzielić informacji o tym, co się dokładnie stało. Wiedza o tym, jak należy postępować w tego typu sytuacjach nierzadko jest obca dorosłym, dlatego w tym przypadku zasługuje to na szczególne uznanie.

Pamiętajmy, że w nagłych sytuacjach należy dzwonić pod numer telefonu 112 i postępować według procedur:

  1. Określ adres lub miejsce zdarzenia. Podaj dokładny adres zdarzenia – miejscowość, ulicę, numer domu, mieszkania. Ustal numer drogi, kilometr na autostradzie, numer plaży czy szlaku, określ charakterystyczne punkty w terenie.
  2. Co się wydarzyło? Opowiedz dlaczego potrzebna jest pomoc i jakie służby powinny zostać zadysponowane.
  3. Czy są osoby potrzebujące pomocy medycznej? Podaj liczbę i stan osób poszkodowanych w trakcie zdarzenia.
  4. Podaj swoje dane personalne i kontaktowe. Przedstaw się imieniem i nazwiskiem, przekaż numer telefonu do siebie.
  5. Nie rozłączaj się pierwszy! Poczekaj na potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia przez operatora.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kasia
kasia
19/02/2023 21:09

Zuch dziewczynka© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.