|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Inspektorzy kontrolowali przewozy zwierząt

źródło: WITD

Wielkopolscy inspektorzy przez trzy dni od 14 do 16 marca w godzinach porannych kontrolowali przewozy zwierząt w regionie.

Podczas wszystkich dni akcji jedenaście patroli z całego województwa wraz z pracownikami Powiatowych Inspekcji Weterynaryjnych przeprowadzili 14 kontroli, wszczęli 3 postępowania administracyjne i wypisali 4 mandaty karne. Gnieźnieńscy inspektorzy sprawdzali pojazdy m.in. w rejonie ul. Kostrzewskiego.

– Najważniejsze naruszenia wykryte w trzech przypadkach przewozów dotyczyły między innymi: niezapewnienia przez przewoźnika transportowanym zwierzętom ogólnych warunków transportu, wykonywania przewozu bez przeprowadzenia czyszczenia i odkażania pojazdu po każdym przewozie zwierząt – informuje WITD. Przy okazji kontroli przewozu zwierząt inspektorzy ujawnili także inne naruszenia, związane już z samą dokumentacją transportu.

W jednym z przypadków gnieźnieńscy inspektorzy ujawnili, iż kierowca prowadził pojazd bez zalogowania kartą. Kierowca został ukarany mandatem karnym 2.000 zł każdy oraz zatrzymano mu prawo jazdy. W związku z naruszeniami z czasem pracy wszczęto postępowanie administracyjne w stosunku do przedsiębiorcy zagrożone karą 12.000zł oraz wobec osoby zarządzającej transportem zagrożone karą 500 zł.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.