|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Wiózł prawie trzy tony mąki za dużo

źródło: WITD

Kilka dni temu inspektorzy drogowi zatrzymali na S5 transport z mąką, który – jak się okazało podczas kontroli – przekraczał ustalone normy.

23 marca na drodze ekspresowej S5 inspektorzy zatrzymali dynamicznie nienormatywny zespół pojazdów. Polski kierowca wykonywał przewóz drogowy rzeczy na potrzeby własne na trasie z Wągrowca przez Kostrzyn do Bydgoszczy. Pojazdem przewożony był ładunek podzielny w postaci  palet z mąką pszenną w workach.

– Oprócz tego, że inspekcyjne wagi wykazały przekroczony nacisk pojedynczej osi napędowej o 2,85 ton przy normie 11,5 ton, to zespół pojazdów był też nieznacznie za długi. Kierujący pojazdem nie okazał zezwolenia kategorii V na przejazd po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym i w związku z tym naruszeniem zostanie wobec przedsiębiorcy wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną w wysokości 15.000 zł – informuje WITD. Kierowca na miejscu doprowadził zespół pojazdów do normatywności przez przeładowanie ładunku.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.