|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Nienormatywny przewóz z nieważnym zezwoleniem

źródło: WITD

Kilka przekroczeń norm oraz brak ważnego zezwolenia – takie uchybienia stwierdzili inspektorzy podczas kontroli transportu kontenerów na S5.

23 marca na drodze ekspresowej S5 w kierunku Poznania wielkopolscy inspektorzy zatrzymali do kontroli pojazd składający się z ciągnika siodłowego wraz z naczepą. Pojazdem wykonywano krajowy transport drogowy rzeczy przechowywanych w dwóch kontenerach 20-stopowych. Jeden był pusty, a drugi załadowany o masie 21,33 ton.

– W związku z podejrzeniem przekroczenia dopuszczalnych parametrów masowych pojazd poddano ważeniu. Okazało się, że rzeczywista masa całkowita zamiast dopuszczalnych 40 t została przekroczona o ponad tonę, a nacisk potrójnej osi nienapędowej naczepy był za duży o 3,45 t w stosunku do normy wynoszącej  24 t.  W kontrolowanym przypadku realizowany był krajowy transport drogowy rzeczy z Gdańska do Prusic koło Wrocławia. Kierujący pojazdem nie okazał ważnego zezwolenia na przejazd po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym. Posiadał jedynie nieważne zezwolenie kategorii IV – informuje WITD.

Przewoźnikowi grozi w postępowaniu administracyjnym kara pieniężna w wysokości 11 tysięcy złotych.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.