|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Pięciu kierowców pozbawiło się „prawka” na jakiś czas i to tylko jednego dnia

źródło: KPP Gniezno

O tym, że pośpiech za kierownicą nie popłaca, w miniony wtorek 2 maja dotkliwie przekonało się pięciu kierowców.

Wszyscy kierujący byli mężczyznami i również wszyscy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Kierowcy stracili prawo jazdy na 3 miesiące we wtorek, 2 maja 2023 roku w różnych miejscowościach na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Najwięcej, bo aż trzech było w miejscowości Królewiec w gminie Witkowo. – Tam też zatrzymany do kontroli zatrzymany został rekordzista, 29-letni mieszkaniec Wrześni, który na liczniku miał 136 km/h. Najmniej na liczniku miał kierowca auta zatrzymanego do kontroli drogowej w Mnichowie – 101 km/h – informuje KPP Gniezno.

Wszyscy (poza odebraniem prawa jazdy) otrzymali mandaty karne w wysokości 1500 zł i 13 punktów karnych, a wspomniany rekordzista – 2500 zł i 15 punktów karnych.

– Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna kontrola bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu. Dlatego apelujemy do kierowców o odpowiedzialność i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego – informują policjanci.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jorg
Jorg
05/05/2023 14:32

101 km/H .to jest przesada by zaraz zabierać prawko.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.