|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Pożar na fermie drobiu. Zginęło kilkadziesiąt tysięcy zwierząt

źródło: OSP Wągrowiec

Od czwartkowego rana strażacy z dwóch powiatów działali na pożarze, do którego doszło na terenie fermy drobiu w Kłecku. W działaniach wzięło udział 23 zastępy.

Do zdarzenia doszło chwilę przed godziną 6. Wówczas wpłynęło zgłoszenie o zauważonym na terenie kurnika na terenie jednej z posesji w Kłecku. Na miejsce skierowano początkowo zastępy ochotnicze z Kłecka i Mieleszyna oraz JRG Gniezno.

Po dojeździe pierwszych strażaków okazało się, że w ogniu znajduje się budynek na terenie fermy drobiu. Dlatego zdecydowano o wezwaniu dodatkowych sił – przybyły one także z powiatu wągrowieckiego. W sumie do działań zaangażowano 23 zastępy straży pożarnej.

W momencie przybycia pierwszych zastępów ogień bardzo szybko się rozwijał i w krótkim czasie objął budynek o wymiarze 20×100 metrów, w którym znajdował się hodowany drób. Dopiero po przybyciu dodatkowych sił pożar udało się opanować i ugasić. Ostatecznie w jego wyniku zginęło niespełna 40 tys. sztuk drobiu. 

Działania na miejscu wciąż jeszcze są prowadzone i obejmują m.in. częściową rozbiórkę obiektu oraz sprawdzanie go kamerą termowizyjną.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bobhaus
bobhaus
12/05/2023 11:22

Drób nie schodzi bo brak zbytu. To ubezpieczyciel zapłaci za wielkiego grilla .© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.