|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Znaczna kara za zbyt duży nacisk na oś

źródło: WITD

Transport tkanin i kolczyków załadowany był w kontenerach, których przewóz został zatrzymany do kontroli w minioną środę na S5.

10 maja inspektorzy drogowi z na drodze ekspresowej niedaleko Gniezna zatrzymali do kontroli nienormatywny zespół pojazdów – dwa kontenery 20-stopowe, jadące z Gdańska do Psar Małych , które przewoził polski przedsiębiorca.

– Pierwszy z kontenerów był wypełniony tkaninami, a tylny, lżejszy, załadowano kolczykami z tworzywa sztucznego do identyfikacji zwierząt. I chociaż dopuszczalna masa całkowita zestawu została przekroczona tylko o 0,05 t przy normie 40 t, to już nacisk pojedynczej osi napędowej był o 3,1 t za duży w stosunku do normy wynoszącej 11,5 t – informuje WITD.

Za stwierdzone naruszenie zostanie wszczęte postępowanie administracyjne wobec przedsiębiorcy na łączną kwotę 16 tys. złotych. Kierowca otrzymał 100 zł mandatu i w trakcie trwania kontroli drogowej doprowadził zespół pojazdów do normatywności.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.