|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Potrącenie i kolizja z autem na ul. Gdańskiej

W sobotni wieczór na skrzyżowaniu ul. Gdańskiej i Żnińskiej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów i rowerzysty.

Zdarzenie miało miejsce 20 maja, po godiznie 20. Jak wynika z ustaleń policji, kierujący samochodem osobowym marki Renault, jadąc od strony Winiar, podczas skręcania w ul. Żnińską nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście jadącemu od strony galerii i przejeżdżającemu przez oznakowany przejazd dla jednośladów. W wyniku tego doszło do potrącenia, a ponadto podczas próby uniknięcia kolizji Renault uderzyło w Audi, które właśnie jechało w przeciwnym kierunku po ul. Żnińskiej w kierunku ul. Gdańskiej. 

Na miejsce zdarzenia przybyli strażacy z JRG Gniezno, którzy udzielili pomocy poszkodowanemu rowerzyście do czasu przyjazdu karetki – następnie trafił on pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kierowca
kierowca
22/05/2023 12:00

Na ul. Osiniec ścieżka rowerowa dla większości kierowców to fizyka kwantowa.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.