|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Figo pomógł w znalezieniu zaginionego

Po raz kolejny nos policyjnego psa, będącego na służbie w KPP Gniezno, pomógł w działaniach prowadzonych w związku z zaginięciem człowieka.

O sprawie już pisaliśmy wcześniej, ale teraz Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie przekazała nieco informacji o prowadzonych poszukiwaniach. W środę, 24 maja 2023 roku przed godziną 19 dyżurny policji w Gnieźnie otrzymał zawiadomienie o zaginięciu 35-latka. – Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna wyszedł przed południem z mieszkania, a stan psychofizyczny w jakim się znajdował wskazywał na możliwe zagrożenie jego życia – informuje asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno. Początkowo zaginionego szukała rodzina, a kiedy nie przyniosło to skutku, powiadomiono policjantów.

Do działań zaangażowano dodatkowe patrole z powiatu gnieźnieńskiego, a także Figo – psa policyjnego wraz z jego przewodniczką sierż. Edytą Grabyszewską.

– Przed 23:00 trzy kilometry od miejsca zamieszkania zaginionego Figo podjął trop, po którym dotarł do mężczyzny owiniętego kocem ukrytego za drewnem stolarskim w jednym z pomieszczeń garażu. Funkcjonariusze zajęli się mężczyzną do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Dzięki pomocy służbowego psa oraz odpowiedniej i szybkiej organizacji działań poszukiwawczych mężczyzna został odnaleziony już po kilku godzinach od zawiadomienia o zaginięciu i otrzymał niezbędną pomoc – dodaje oficer prasowy.

Przy okazji policjanci informują, że numer telefonu 116 123 jest przeznaczony dla osób przeżywających kryzys emocjonalny, pod którym mogą się skontaktować w celu otrzymania pomocy.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.