|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Betoniarka wjechała prosto pod pociąg! Doszło do wykolejenia

W środowe przedpołudnie służby zostały powiadomione o wypadku kolejowym, do jakiego doszło na przejeździe w Rybnie Wielkim w gminie Kiszkowo.

Do zdarzenia doszło 7 czerwca, po godzinie 10 na przejeździe kolejowym w ciągu szosy Kiszkowo – Charbowo.

Jak wynika z uzyskanych informacji, pociąg towarowy z 30 wagonami typu cysterna, jadący w kierunku Gniezna, uderzył w betoniarkę, która wjechała na przejazd prosto przed czoło lokomotywy.

W wyniku tego doszło do wykolejenia spalinowozu oraz trzech kolejnych wagonów – skład był pusty, jednak doszło do rozszczelnienia zbiornika w lokomotywie i wylewu paliwa.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano pobliskie OSP oraz JRG Gniezno. Wszyscy uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy o własnych siłach, ale jedną z osób przetransportowano do szpitala.

Na tę chwilę (godzina 11.30) na miejscu cały czas trwają działania służb – droga jest zablokowana, a utrudnienia mogą potrwać jeszcze wiele godzin.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.