|  Rafał Wichniewicz  |  6 komentarzy

Zatrzymano sprawców napadu na listonosza! Młodzi mężczyźni trafili do aresztu

źródło: KPP Gniezno

Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie dwaj mężczyźni, którzy zostali zatrzymani za napad na listonosza w centrum Gniezna, do jakiego doszło w miniony piątek.

Do zdarzenia doszło 23 czerwca, w godzinach przedpołudniowych w jednej z kamienic przy ul. Wyszyńskiego. Dwóch mężczyzn napadło tam na listonosza i okradło.

– Pokrzywdzony został uderzony w twarz i był kopany po głowie. Napastnicy zamierzali wyrwać mu torbę z pieniędzmi, jednak gdy to im nie wyszło, zabrali należący do niego telefon, po czym uciekli z łupem w ręku. Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala, na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń i po opatrzeniu medycznym został zwolniony do domu – informuje o ustaleniach policjantów asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno.

Na miejscu działali policjanci kryminalni, którzy zabezpieczyli ślady w rejonie zdarzenia, monitoring oraz zaangażowano psa tropiącego. – Skrupulatna analiza nagrań oraz operacyjne ustalenia jeszcze tego samego dnia doprowadziły stróżów do dwóch mężczyzn w wieku 35 i 25 lat. Okazało się, że sprawcy rozboju mieszkają w Gnieźnie. Mężczyźni podejrzewani o dokonanie przestępstwa zostali zatrzymani.
Jak się okazało są oni dobrze znani organom ścigania, z uwagi na szereg dokonanych wcześniej przestępstw – dodaje.

W minioną sobotę 24 czerwca zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty rozboju. W niedzielę natomiast sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Radosław
Radosław
19/09/2023 07:33

Mnie okradziono na 200 tysięcy i milicja ma to w dupie

Andrzej
Andrzej
27/06/2023 23:16

W takiej sytuacji, 12 lat, bez możliwości skrócenia kary! I niech zapracują na swoje utrzymanie, inaczej przysłowiowy czarny chleb i czarna kawa.

kasia
kasia
27/06/2023 18:35

Wiesław dobrze mówisz,brawo tak należy załatwiać takie sprawy żadne pitu pitu tylko radykalnie trzeba z takimi dziadami

Tomasz
Tomasz
27/06/2023 00:03

Wsadzić na 12 lat nikomu nie zrobią krzywdy przez ten czas.

Wiesław
Wiesław
26/06/2023 17:15

Patusów do wora a wór do jeziora

Adam
Adam
28/06/2023 12:44
Odpowiedź  Wiesław

Nie wolno zanieczyszczać środowiska naturalnego…© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.