|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Umyślnie potrącił rowerzystę. Odpowie za próbę zabójstwa

źródło: KPP Gniezno

Na trzy miesiące aresztowany został 44-letni mężczyzna, który pod wpływem alkoholu prowadził auto i z rozmysłem doprowadził do potrącenia rowerzysty. Teraz odpowie za usiłowanie zabójstwa.

Cała sytuacja miała miejsce we wtorek 4 lipca we wsi Turostówko w gminie Kiszkowo. To tam miało dojść do potrącenia rowerzysty przez kierującego samochodem, który po wszystkim oddalił się z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy pokrzywdzonemu.

39-letni rowerzysta, mieszkaniec Swarzędza, trafił do szpitala, ale na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń i wkrótce opuścił lecznicę.

– Na miejsce zostali skierowani policjanci z Kłecka i wydziału ruchu drogowego z Gniezna, którzy wykonując czynności do wypadku drogowego zidentyfikowali kierowcę. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec gminy Kiszkowo. Funkcjonariusze zatrzymali go i osadzili w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. W chwili zdarzenia znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu, ponadto pobrano mu krew do badań – informuje KPP Gniezno.

W toku dalszych ustaleń nakreślono obraz całej sytuacji: – Z przeprowadzonych czynności procesowych i zeznań świadków wynikało, że kierowca udał się swoim samochodem w pościg za rowerzystą, podczas którego świadomie uderzył swoim pojazdem marki Ford Focus w jadącego na rowerze pokrzywdzonego zmiatając go z drogi – opisują policjanci.

Właśnie z uwagi na celowe działanie sprawcy, prokurator 6 lipca przedstawił 44-latkowi zarzuty usiłowania zabójstwa przez umyślne potrącenie pokrzywdzonego. Decyzją Sądu Rejonowego mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu nawet dożywocie.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.