|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Ponad cztery tony towaru za dużo. Kierowca musiał odpocząć kilka godzin

źródło: WITD

Kilka dni temu inspektorzy z Gniezna zatrzymali do kontroli na drodze ekspresowej S5 pojazd polskiego przewoźnika, który transportował dwa kontenery.

Po zważeniu zespołu pojazdów inspektorzy ustalili, że  jego masa rzeczywista wynosiła 44,5 tony i przekroczyła o 4,5 ton dopuszczalną masę całkowitą, a nacisk potrójnej osi od naczepy był o 4,2 ton za duży w stosunku do normy wynoszącej 24 tony.

– Ponadto analiza czasu pracy kontrolowanego kierowcy wykazała liczne naruszenia. Otrzymał on mandat karny w kwocie 200 zł za przekroczenie parametrów masowych. Wobec przedsiębiorcy wszczęte zostaną dwa postępowania administracyjne zagrożone karą 10.000 zł z PRD oraz 12.000 zł z UTD – informuje WITD..

Ponadto za liczne rażące naruszenia przepisów z czasu pracy kierowcy  osobę zarządzającą transportem czeka również postępowanie administracyjne zagrożone karą 3 tysięcy złotych. Kierowcy nakazano odebranie minimum 9-godzinnego odpoczynku dobowego przed kontynuacją przewozu.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.