|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Niewybuchy znalezione w lesie pod Gnieznem

Źródło: KPP Gniezno

Saperzy zabezpieczyli „pamiątki” z okresu II wojny światowej, które znaleziono na terenie Lasu Jelonek.

Jak informuje KPP Gniezno, jeden ze spacerowiczów przechadzający się w lesie w rejonie ul. Witkowskiej, zauważył coś, co wzbudziło w nim niepokój – przypominało to niewybuch.

– Na miejsce udali się i swoje działania prowadzili policjanci z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Funkcjonariusze potwierdzili, że są to 2 sztuki granatnika przeciwpancernego Panzerfaust, granat ręczny i granad nasadkowy. Niewypały najprawdopodobniej pochodzą z czasów II wojny światowej. O sytuacji został powiadomiony patrol saperski, który zabrał niebezpieczne przedmioty – informują policjanci

Polocjanci przypominają, że w przypadku znalezienia takich przedmiotów należy niezwłocznie powiadomić Policję, która sprawdzi czy znaleziony przedmiot jest wybuchowy i niebezpieczny, zawiadomi o tym fakcie jednostkę wojskową i zabezpieczy miejsce do czasu przybycia patrolu minerskiego.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.