|  Rafał Wichniewicz  |  2 komentarze

Pożar na balkonie bloku na os. Tysiąclecia

zdjęcie nadesłane / TV Gniezno

We wtorkowe popołudnie służby zostały powiadomione o pożarze, jaki został zauważony na balkonie budynku wielorodzinnego przy ul. Budowlanych.

Do zdarzenia doszło 12 września, przed godziną 14. Gnieźnieńscy strażacy zostali zadysponowani do pożaru na balkonie, położonego na czwartym piętrze bloku przy ul. Budowlanych, aczkolwiek samo zdarzenie miało miejsce od strony ul. Bilskiego. 

Do akcji zadysponowano zastępy JRG Gniezno, które po przybyciu na miejsce niezwłocznie przystąpiły do działań – na płonący balkon podano prąd wody z ziemi, a strażacy po ugaszeniu pożaru dokonali częściowej rozbiórki elewacji oraz sprawdzili obiekt kamerą termowizyjną.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że mogło dojść do zaprószenia ognia, który przeniósł się na elementy znajdujące się na balkonie, a następnie nadpaliła się elewacja. W czasie zdarzenia w mieszkaniu przebywała matka z dwójką dzieci, które zaalarmowały ją o pożarze na balkonie. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bujdasz Patrol
Bujdasz Patrol
12/09/2023 21:41

Taka termomodernizacja. Kto za to płaci? Pani płaci, Pan płaci,my płacimy. Jak widzę obcenie „remonty” balkonów na Winiarach, to uprzedzam z góry, że tych balkonów nie da się wyremontować, albowiem największa korozja zbrojenia jest na styku płyty balkonowej z płytą stropową i płytą ścienną. Trzeba by rozebrać budynek do poziomu kondygnacji, na której trwa remont. „Kitowanie” nic nie da,bo i tak to za chwilę spadnie.

Marek Antoni ZYGMUNT
Marek Antoni ZYGMUNT
12/09/2023 19:49

Przy obecnych , wysokich temperaturach nawet jakaś butelka na balkonie, jak soczewka może stać się zarzewiem pożaru na balkonie.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.