|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Wojenne pozostałości znalezione w Lesie Miejskim

źródło: KPP Gniezno

W miniony wtorek na terenie Lasu Miejskiego prowadzone były działania, podczas których przeszukiwano teren pod kątem niewybuchów.

Tym razem akcja była zorganizowana i miała na celu sprawdzenie terenu, gdzie najczęściej znajdowane są niewybuchy z okresu II wojny światowej. We wtorek 19 września w pobliżu Gębarzewa pojawili się policjanci z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego oraz patrol saperski, którzy rozpoczęli przeszukiwanie terenu wykrywaczami.

– Podczas sprawdzania terenu odnaleziono kilka sztuk granatów ręcznych, kilka sztuk granatów nasadkowych różnego rodzaju, amunicję strzelecką, zapalniki do pocisków oraz inne niewybuchy – informuje KPP Gniezno.

Policjanci przestrzegają przy tej okazji: – Nasze lasy i ziemia kryją w sobie wiele pamiątek z dawnych czasów. Z uwagi na skorodowanie, takie pociski mogą wybuchnąć od niewielkiego wstrząsu. O szczególną ostrożność apelujemy teraz, gdy coraz więcej osób wybierać się będzie do lasu na grzyby. Gdy zauważymy miejsce niebezpiecznego znaleziska, należy wyraźnie je oznaczyć, następnie zabezpieczyć przed dostępem osób trzecich i niezwłocznie przekazać informację odpowiednim służbom-patrolowi saperskiemu lub Policji.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.