|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

44 mandaty, 3 wnioski do sądu – efekty środowej akcji policji

Wczoraj na drogi Gniezna i całego powiatu wyjechało więcej niż zazwyczaj patroli. Wszystko w ramach ogólnoeuropejskiej akcji.

Policjanci biorący udział w tym dniu w działaniach dokonywali pomiarów prędkości ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

– Podczas działań mundurowi ujawnili 78 wykroczeń, z czego 74 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, nałożyli 44 mandaty karnych oraz zastosowali 36 pouczeń. Policjanci w 3 przypadkach skierowali wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Gnieźnie – informuje KPP Gniezno.

Ponadto podczas dwóch kontroli funkcjonariusze ujawnili dwa wykroczenia polegające na wyprzedzaniu innego pojazdu na przejściu dla pieszych.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Fabian
Fabian
25/09/2023 10:04

Bardzo dobrze, że policjanci wyłapują piratów drogowych i nakładają na nich odpowiednie mandaty przewidziane w kodeksie wykroczeń, ale ja mimo to jakoś nie dostrzegam aby gnieźnieńscy policjanci zatrzymywali szalejących cyklistów na swoich bardzo głośnych motorach, które o wiele za dużo przekraczają dopuszczalne normy hałasu podczas jazdy? (Dopuszczalny poziom hałasu emitowanego przez układ wydechowy został ustalony na maksymalnie 94 dB dla motocykli z silnikami o pojemności do 125 cm oraz 96 dB dla motocykli z większymi silnikami.) Założę się, że odpowiedź stróżów prawa i porządku byłaby jedna, my nie posiadamy odpowiedniego sprzętu dla sprawdzania hałaśliwości wydechów motorowych.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.