|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Zderzenie osobówki z ciągnikiem. „Dziękuję wszystkim służbom”

źródło: OSP Łubowo

W sobotni ranek na drodze wojewódzkiej nr 194 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz ciągnika rolniczego.

Zdarzenie miało miejsce 23 września, kwadrans przed godziną 10 w Lednogórze (gmina Łubowo) na dawnej krajowej „piątce”, na wyjeździe z parkingu przy sklepie. Samochód osobowy marki Mercedes, jadący w kierunku Gniezna, zderzył się z ciągnikiem marki Ursus ciągnącym cysternę do wywozu ścieków. 

Na miejsce zdarzenia zadysponowano OSP Łubowo, OSP Lednogóra i JRG Gniezno. Po dotarciu zastano rozbite pojazdy oraz podróżujące nimi osoby, które opuściły je o własnych siłach – trafiły po opiekę ratowników medycznych.

Na czas prowadzonych działań ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Dokładne okoliczności zdarzenia ustala policja. 

Po zdarzeniu druh Marcin Ziółkowski, prezes OSP Łubowo, zamieścił wpis na stronie jednostki, dziękując wszystkim za podjęte działania – zwłaszcza , że w zdarzeniu brała udział bliska mu osoba: – W dniu dzisiejszym w wypadku poszkodowana została moja mama. Na szczęście obyło się bez większych szkód na zdrowiu. Z tego miejsca dziękuję wszystkim służbom za profesjonalizm i sprawne podejście. I nie piszę tego jako strażak ochotnik. Dzisiaj występowałem w roli osoby postronnej, momentami pewnie zdenerwowanej, jednak jeżeli ktoś się znajdował w podobnej sytuacji, jest w stanie to zrozumieć. Nie piszę tego w ramach przeprosin, ale żeby podziękować. Dziękuję załodze ZRM, który przejeżdżał i w pierwszej fazie zajął się mamą, to ważne gdy ktoś może uspokoić i przeprowadzić pierwsze badanie urazowe na świeżo. Dziękuję załodze z naszej jednostki i chłopakom z Lednogóry, oraz Policjantom. Wszyscy wykazaliście się zrozumieniem. Zawsze powtarzam na pożegnanie, że obyśmy widywali się w lepszych okolicznościach. Ale sami wiemy, że jak już my się spotykamy, to stało się coś złego. Jeszcze raz wielkie dzięki! I naprawdę – jesteśmy jedynymi ludźmi, którzy się cieszą, gdy jest mało pracy.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil
Kamil
28/09/2023 12:31

Powinni zamknąć ten wyjazd.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.