|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Zgłoszono potrącenie na drodze. Służby szukały miejsca zdarzenia

Policja oraz zastępy straży pożarnej zostały wezwane w sobotni wieczór do zdarzenia, które miało mieć miejsce w rejonie Ruchocina w gminie Witkowo.

W sobotę 23 września około godziny 20 wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze w rejonie Ruchocina. Z jego treści wynikało, że doszło do potrącenia osoby.

Na miejsce skierowano patrol policji, która z uwagi na problem z lokalizacją zdarzenia poprosiła o pomoc straż pożarną. Zastępy z okolicznych jednostek ochotniczych wspólnie z funkcjonariuszami poszukiwali miejsca potrącenia.

Jak się okazało po rozpoznaniu, zgłoszenie o potrąceniu było fałszywe, natomiast numer był niezarejestrowany i już nieaktywny. Na razie nie wiadomo czy gnieźnieńska policja będzie prowadziła w tej sprawie postępowanie mające na celu zidentyfikowanie osoby fałszywie zawiadamiającej służby.

W Polsce w niektórych przypadkach ustalonych sprawców fałszywych zgłoszeń toczą się postępowania karne, które mogą zakończyć się karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Doliczane bywają też koszty całej akcji.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.