|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Prezes fundacji zatrzymany – usłyszał zarzuty

Po nagłośnieniu sprawy fundacji Szlachetny Bohater, doszło do zatrzymania 34-letniego Dawida H., który był jej prezesem. Usłyszał już zarzuty i trafił do aresztu.

Poznańska fundacja działała na terenie Wielkopolski i do swoich akcji angażowała także na terenie Gniezna. Na początku lipca nagle zakończyła wszelką aktywność, a jej pracownicy zostali zwolnieni. W kolejnych tygodniach pojawiło się coraz więcej informacji o tym, że rodzice chorych dzieci nie otrzymywali środków, które były przekazywane na ich fundacyjne konto. Sprawę szczegółowo przedstawił program Uwaga! na kanale TVN.

Do sprawy powróciło Radio Poznań, które poinformowało, że prezes fundacji Dawid H. został zatrzymany przez policję i doprowadzony do prokuratury. Tam miał usłyszeć zarzuty oszustwa oraz pokrzywdzenia wierzycieli – osób, które miały otrzymać środki wpłacane na ich rzecz. 34-letni Dawid H. nie przyznał się do popełnienia czynów i miał przedstawić własną wersję całej sprawy. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

Jak informuje rozgłośnia, organizacja miała przekazywać zebrane środki do innych, specjalnie zakładanych w tym celu fundacji – miało to być około 400 tys. złotych. Podobna kwota miała zostać zabezpieczona przez służby. Śledztwo cały czas trwa i kolejni pokrzywdzeni wciąż się zgłaszają.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.