|  Rafał Wichniewicz  |  8 komentarzy

Potrącenie na zjeździe z Wiaduktu Solidarności

W środowy wieczór służby zostały wezwane do zdarzenia drogowego, do jakiego doszło w rejonie skrzyżowania Wiaduktu Solidarności i ul. Gdańskiej.

Do zdarzenia doszło 27 września, przed godziną 19. Jak wynika z nieoficjalnych informacji na przejściu dla pieszych, znajdującym się na zjeździe z Wiaduktu Solidarności w dół ul. Gdańskiej (w stronę Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego), doszło do potrącenia pieszej.

Na miejsce zdarzenia przybyło JRG Gniezno, a także zespół ratownictwa medycznego, który po opatrzeniu poszkodowanej przetransportował ją do szpitala na dalsze badania. 

Dokładny przebieg zdarzenia ustala policja. Na czas prowadzonych działań przy zjeździe z Winiar występowały spore utrudnienia w ruchu.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
mieszkaniec
28/09/2023 09:59

Takie pytanie do policji. W tym miejscu stop to tylko sugestia czy nakaz ?
Mało kto się zatrzymuje.

Babcia
Babcia
27/09/2023 19:56

tak to jest – pieszych zwolniono z myślenia, wchodzą bez oglądania na prawo lewo na przejście, bo takie mają prawo… a kierowca czasem po prostu nie widzi – szczególnie kiedy jest już szarawo, do tego ciemny strój, ale udowdnić wtargniecie jest bardzo trudno, bo pieszy ma prawo…

Kierowca
Kierowca
27/09/2023 21:50
Odpowiedź  Babcia

Podstawa to kamerka w aucie. A teraz ma prawo do darmowego leczenia. Powinni w przepisach dla przejścia dla pieszych dopisać na czerwono i w TV wyświetlać że pieszy ma pierwszeństwo na pasach, a także pieszy ma prawo do darmowego leczenia i pochówku – może by to otworzyło wyobraźnię pieszych.

MGO
MGO
27/09/2023 22:39
Odpowiedź  Babcia

Dlatego warto zainwestować kilkaset złotych w wideorejestrator

Marek
Marek
28/09/2023 00:43
Odpowiedź  Babcia

Sama tą wypowiedzią zwolniłaś się z myślenia . Jak jesteś ślepa to nie siadaj za kierownicą. A jak już usiądziesz to dopasuj prędkość do panujących warunków.

Marek
Marek
28/09/2023 05:59
Odpowiedź  Babcia

Kierowca też ma prawo zachować szczególną ostrożność, dopasować prędkość do istniejących warunków atmosferycznych i nie jest zwolniony od myślenia.

Miki
Miki
28/09/2023 09:41
Odpowiedź  Babcia

A kierowców zwolniono z myślenia???? Istnieje coś takiego jak ograniczenie zaufania do innego uczestnika ruchu, a pieszy to także uczestnik ruchu drogowego

Hodowca milicjantów
Hodowca milicjantów
28/09/2023 16:11
Odpowiedź  Babcia

Przeczytaj przepisy jescze raz jeśli nadal jest problem z zrozumieniem przeczytaj jescze raz .Jeśli nadal są problemy z zrozumieniem poproś kogoś innego mądrzejsze o przeczytanie i wytłumaczenie .Bo z tego co wiem pieszy ma pierwszeństwo jeśli JEST NA PASACH a nie przed . Widać że uja wiesz ale do pisania bzdur to żeś pierwszy© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.