|  Rafał Wichniewicz  |  4 komentarze

Dwa wypadki motocyklistów w jednym czasie

źródło: OSP Witkowo

Do dwóch zdarzeń z udziałem motocyklistów doszło w niedzielne południe na terenie powiatu gnieźnieńskiego. W obu przypadkach w sumie trzy osoby zostały poszkodowane.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło około godziny 12 na zjeździe z drogi ekspresowej S5 na węźle Gniezno Południe, na nitce w kierunku Gniezna. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, kierujący motocyklem utracił panowanie nad pojazdem, uderzył w bariery, a następnie upadł na jezdnię. Na miejsce skierowano OSP Łubowo i JRG Gniezno, a także Lotnicze Pogotowie Ratunkowe – śmigłowiec lądował na jezdni wyłączonej z ruchu. 

Chwilę po godzinie 12 doszło do drugiego wypadku – tym razem w Wiekowie w gminie Witkowo, na szosie prowadzącej do Powidza. Tam to doszło do zderzenia motocykla i samochodu osobowego – w wyniku tego zdarzenia poszkodowany został kierujący jednośladem oraz kierowca auta.

Na miejsce drugiego z wypadków przedysponowano śmigłowiec LPR z drogi S5. Do tego czasu poszkodowanym w Wiekowie pomocy udzielili strażacy z OSP Witkowo. Ostatecznie kierujący motocyklem z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany drogą powietrzną do szpitala, a prowadzący auto trafił do lecznicy karetką.

W obu przypadkach na czas prowadzonych działań drogi były zablokowane. Okoliczności zdarzeń ustala policja. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karol
Karol
02/10/2023 14:41

Zakończyli sezon z hukiem

mirek
mirek
02/10/2023 11:55

do końca są aktywni, to są wypadki nie mylić z przypadkami jadą i robią co chcą temat notorycznie się powtarza i co i nic,nieudaczne przepisy na to przyzwalają!!!!

Hodowca milicjantów
Hodowca milicjantów
02/10/2023 09:42

Lubię te ich śmieszne zakończenie sezonu motocyklowego dla klaunów bo wtedy trup ściele się gęsto 🤣😂 Klauny niech nauczą się jeździć na rowerach a potem dopiero niech wsiadają na coś mocniejszego typu komarek,motorynka

koala
koala
01/10/2023 23:36

A ja tylko czekam,jak dojdzie do wypadku nocnych ścigaczy motocyklowych i samochodowych w okolicach obwodnicy i Roosevelta.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.