|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Dokonał rozboju, grożąc maczetą ekspedientce. Banda sklepowych złodziei z zarzutami

źródło: KPP Gniezno

Na trzy miesiące do aresztu trafił 28-letni mężczyzna, który kilka dni temu dokonał kradzieży w jednym z kłeckoskich marketów. W trakcie dokonywania tego czynu groził załodze maczetą.

29 września 2023 roku Komisariat Policji w Kłecku został powiadomiony przez pracowników jednego z miejscowych marketów o kradzieży artykułów spożywczych, do której doszło poprzedniego wieczoru. Sprawca kradzieży, tuż po jej dokonaniu, groził ekspedientkom trzymaną w ręku maczetą.

Na podstawie monitoringu ustalono, że dokonały tego trzy osoby – dwóch mężczyzn i jedna kobieta, mieszkańcy powiatu wągrowieckiego.

– Jeszcze tego samego dnia, w wyniku dalszych czynności wykonanych przez policjantów z Kłecka i kryminalnych z Gniezna mundurowi zatrzymali dwóch sprawców, to jest 22-letniego mężczyznę i 21-letnią kobietę, których umieścili w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Ponadto ustalili, że trzeci ze sprawców 28-letni mężczyzna został tego samego dnia zatrzymany przez funkcjonariuszy ze Środy Wlkp. za podobne przestępstwo, a dodatkowo był poszukiwany do odbycia zastępczej kary aresztu – informuje KPP Gniezno.

Po zatrzymaniu całej trójki, 21-latka i 22-latek usłyszeli zarzuty kradzieży, po czym zostali zwolnieni. Jednocześnie 28-latek otrzymał zarzut kradzieży rozbójniczej, a dzisiaj Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec podejrzanego tymczasowy trzymiesięczny areszt. Grozi mu do 10 lat więzienia.

To nie koniec działań związanych z tą szajką: – Sprawą tą nadal zajmują się śledczy z Kłecka, z uwagi na to, iż ustalono, że grupa ta w ostatnim czasie dokonała kilku podobnych przestępstw na terenie województwa wielkopolskiego, w tym również w naszym powiecie – dodają policjanci.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.