|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

„Dziupla” z kradzionymi rowerami – trafiały na złom

źródło: KMP Poznań

Policjanci zatrzymali 37-latka, który jest podejrzany o liczne kradzieże rowerów. Mundurowi poszukują osób, które mogą rozpoznawać swoje utracone jednoślady.

Policjanci z komisariatu w Pobiedziskach zatrzymali mieszkańca jednej z wsi w tej gminie, podejrzanego o liczne kradzieże rowerów. Już od jakiegoś czasu funkcjonariusze otrzymywali informacje o znikających jednośladach, przeważnie zostawianych w rejonie przystanku kolejowego w Promnie i Biskupicach. Nie jest jednak wykluczonym, że sprawca mógł także działać w rejonie powiatu gnieźnieńskiego, a być może ktoś też nie zgłaszał swojej straty. 

– Mundurowi zabezpieczyli m.in. nagrania z kamer monitoringu i ustalili wizerunek domniemanego sprawcy. Miał nim być mężczyzna w wieku około 40 lat, ubrany w sportową odzież z charakterystycznym plecakiem przewieszonym na ramieniu. Funkcjonariusze mając więcej szczegółów kontynuowali operacyjnie jego poszukiwania. Po  kolejnych tropach dotarli do wioski w gminie Pobiedziska, gdzie na jednej z posesji zobaczyli kilka rowerów, które były podobne do tych skradzionych wcześniej. Kiedy weszli do środka ich podejrzenia się potwierdziły. Po przeszukaniu innych pomieszczeń mundurowi znaleźli kilkadziesiąt jednośladów – informuje KMP Poznań. 

Na miejscu zabezpieczono rowery marki Romet, Unibike, Kross, Lloyd, Giant, a także ich elementy oraz akcesoria od tych pojazdów. – Większość z tych rowerów była zdekompletowana ze względu na to, że mężczyzna tuż po ich kradzieży, rozkręcał je na poszczególne elementy, a następnie pozbywał się znaków identyfikacyjnych oraz koloru ramy, czyniąc z nich bezużyteczne elementy, które później mógł spieniężyć w punktach skupu złomu – dodają policjanci. 37-latek usłyszał zarzuty kradzieży. 

Funkcjonariusze poszukują właścicieli odzyskanego mienia: – Jeśli na publikowanych zdjęciach rozpoznajesz swoją własność – skontaktuj się z policjantami z Komisariatu Policji w Pobiedziskach, tel. 47 77 130 40.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Justaa
Justaa
06/11/2023 13:29

Kradzież jest tak ochydna. Najlepiej, żeby w ramach kary, gościu teraz zna nowo skręcał te rowery, a przede wszystkim, aby je odkupił i odpracował. Wsadzenie go do więzienia za pieniądze podatników jest mało wystarczającą karą.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.