|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

28-latek nękał byłą partnerkę na wszelkie sposoby, groził i okradał. Trafił do aresztu

źródło: KPP Gniezno

Tymczasowo trzy miesiące ma spędzić w odosobnieniu 28-letni mężczyzna, który przez długi czas nie dawał spokoju swojej byłej partnerce, a do tego groził jej i okradał.

Historia swój początek ma w lipcu br. Od tego czasu mężczyzna zaczął nachodzić kobietę, nie godząc się z sytuacją, jaka nastała między nim a jego byłą partnerką.

– Po kilkanaście razy na dobę, o różnych porach dnia i nocy telefonował do niej, wysyłał wiadomości na Messengerze. Gdy pokrzywdzona go blokowała, zakładał nowe konta. Podejrzany przychodził również pod mieszkanie byłej partnerki, pukał do drzwi, wykrzykiwał pod jej adresem obraźliwe słowa, znieważał i groził pozbawieniem życia – opisuje asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno. 28-latek był już wcześniej karany.

W końcu zachowanie mężczyzny od słów przeszło też do czynów: – Zdarzyło się również, że mężczyzna siłowo wszedł do mieszkania wpychając drzwi do środka, po czym ukradł telefon komórkowy i inne przedmioty o wartości 860 złotych należące do pokrzywdzonej. Po kilku dniach sytuacja powtórzyła się, 28-latek znów siłowo wtargnął do mieszkania pokrzywdzonej grożąc pozbawieniem życia i naruszając niej nietykalność cielesną – opisuje.

14 listopada br. ciotka pokrzywdzonej zgłosiła, że 28-latek jej groził. W trakcie dalszych przesłuchań ujawniono wszystkie zachowania mężczyzny, a także popełnione przez niego czyny. Ostatecznie został on zatrzymany i usłyszał prokuratorskie zarzuty dotyczące m.in. uporczywego nękania. W miniony piątek Sąd rejonowy zdecydował o jego aresztowaniu na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia, ale ponieważ działa w ramach recydywy, kara może być wyższa.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.