|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Nielegalny tytoń i papierosy zarekwirowane u 66-latki

źródło: KPP Gniezno

Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą zatrzymali 66-letnią mieszkankę Trzemeszna, która trudniła się sprzedażą wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

W miniony czwartek 30 listopada policjanci z KPP Gniezno przystąpili do działań, polegających na weryfikacji pozyskanych przez nich informacji. 

– W efekcie przeprowadzonych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli 12 kg krajanki tytoniowej, 2 640 paczek papierosów bez jakichkolwiek znaków akcyzy oraz prawie 21 000 sztuk papierosów z rosyjskimi znakami akcyzy – informuje KPP Gniezno. Ponadto zabezpieczono pieniądze, które mogły pochodzić z procederu sprzedaży nielegalnego tytoniu. Oszacowano wstępnie, że straty spowodowane tą działalnością wynoszą 43 tys. złotych.

66-latce z Trzemeszna grozi jej wysoka kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, w piątek 1 grudnia zarzut w powyższej sprawie usłyszał także jej 66-letni mąż.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.