|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Podtrucie czadem – nastolatek trafił do szpitala

W czwartkowy wieczór służby zostały wezwane do jednego z domów na os. Grunwaldzkim, gdzie miało dojść do podtrucia tlenkiem węgla.

Sytuacja miała miejsce 7 grudnia, około godziny 22. Ratownicy medyczni zostali wezwani do jednego z domów, gdzie w łazience miało dojść do zasłabnięcia nastolatka – poszkodowany był nieprzytomny.

Po dotarciu na miejsce karetki ZRM stwierdzono, że prawdopodobnie doszło do zatrucia tlenkiem węgla, który wydobywał się z piecyka znajdującego się w pomieszczeniu.

Na miejsce wezwano straż pożarną, ale w momencie przyjazdu zastano już przewietrzone mieszkanie – testy już nie wykazały ulatniania się czadu. Poszkodowany natomiast trafił do szpitala.

Trwa sezon grzewczy – w ostatnim czasie strażacy już notowali liczne wyjazdy do zdarzeń związanych z nieprawidłowościami w systemie grzewczym, takie jak pożary sadzy w kominach. Przypominamy, żeby takie urządzenia oraz przewody wentylacyjne i odprowadzające spaliny kontrolować, sprawdzając ich drożność i funkcjonowanie.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.