|  Redakcja  |  4 komentarze

W jeden dzień wzięła kredytów na 100 tysięcy złotych i… oddała pieniądze oszustom

Gnieźnieńscy policjanci odnotowali kolejny przypadek ludzkiej naiwności, która skończyła się dużymi stratami finansowymi.

Tym razem ofiarą stała się 56-letnia mieszkanka Gniezna. I to pomimo, że o takich oszustwach się informuje i przestrzega od lat!

Jak informuje KPP Gniezno: – Kobieta uwierzyła w historię fałszywego policjanta CBŚP, który zadzwonił i poinformował ją, że ktoś próbuje wziąć kredyt na jej dane. Co było dalej? Kobieta została poproszona, że aby powstrzymać ten proces i pomóc funkcjonariuszom w zatrzymaniu przestępców, polecono jej wziąć kredyt na 40 tysięcy złotych. Następnie kolejny na 30 tysięcy. I potem jeszcze jeden – w sumie na łączną kwotę 100 tysięcy złotych!

To nie był koniec łatwowierności. – Kiedy po wizycie w banku pieniądze pojawiły się na jej rachunku, kobieta wpłaciła je na wskazane przez oszusta konto. Trzy wizyty w różnych bankach i trzy różne konta należące do oszustów zostały zasilone pokaźną gotówką. Gdy 56-latka zorientowała się, że została oszukana zgłosiła się na Policję, króla wystąpiła o blokadę przelanych środków. Na tę chwilę jeszcze nie wiadomo, czy uda się odzyskać chociaż część przelanych środków: Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych! – informują mundurowi i przestrzegają, że nigdy żaden „prokurator”, „policjant”, „agent CBŚP” nie będzie żądał żadnych pieniędzy, zaciągania kredytów czy wykonywania operacji bankowych. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karol
Karol
14/12/2023 14:32

nienormalna czy jak 🙂

Rom
Rom
14/12/2023 09:55

Za głupotę trzeba płacić. Swoja drogą otrzymanie kredytu jest proste jak bułka z masłem i prowadzi to do wielu nieszczęść. Kredyt powyżej 5 tyś. powinien być udzielany za zgodą współmałżonka, dzięki czemu uniknie się wielu finansowych i nie tylko tragedii.

Gosia
Gosia
15/12/2023 12:48
Odpowiedź  Rom

Co to jest tyś?

Shadow
Shadow
16/12/2023 13:28
Odpowiedź  Rom

To żeś idiotyzm wymyślił, nie można brać kredytu aż małżonka się nie zgodzi hahah ;D
Jak ktoś jest aż tak głupi, że mimo ze wszędzie się o tym mówi i pisze to nadal bierze kredyt dla obcych ludzi to niech odpowiada za swoje czyny,© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.