|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Alkohol, podejrzane środki i zaśmiecanie przy terenie rekreacyjnym

źródło: KPP Gniezno

Dzielnicowy rejonu służbowego nr 2 przedstawił zakres czynności, jakie mają być podejmowane w najbliższym półroczu dla terenu położonego na skraju Parku Miejskiego, gdzie zbiera się młodzież.

O problemie, jaki występował w poprzednim sezonie letnim, informowali nas już mieszkańcy, którzy bezpośrednio widzą, co się dzieje w jego pobliżu. Mowa o terenie rekreacyjnym z pumptrackiem, gdzie przy ciepłej porze spotyka się sporo młodych ludzi. Pomimo, że miejsce jest nadzorowane i objęte monitoringiem, na opuszczonej obok, zarośniętej strzelnicy oraz w parku także gromadzi się młodzież. To właśnie tam dochodzi do wielu negatywnych zjawisk. Obecnie policja ma zamiar temu przeciwdziałać.

– Miejscem wymagającym podjęcia długookresowego działania, wykraczającego poza rutynowe czynności i wyjściem naprzeciw oczekiwaniom społecznym w oparciu o Plan Działania Priorytetowego jest teren obiektu sportowo rekreacyjnego, położonego w Gnieźnie przy ul. Parkowej 13. Osoby przebywające we wskazanym miejscu w godzinach popołudniowych i wieczornych korzystają z niego w sposób niezgodny z jego przeznaczeniem i spożywają alkohol, zażywają środki niewiadomego pochodzenia, zaśmiecają obiekt i teren do niego przyległy oraz dopuszczają się dewastacji mienia – informuje KPP Gniezno. Sprawę prowadzić będzie dzielnicowy rejonu służbowego nr 2 w Gnieźnie st. asp. Zdzisław Saukens i czynności mają być wstępnie prowadzone do 30 czerwca 2024 roku. – Wskazane zagrożenie zdiagnozowano na podstawie zaistniałych zdarzeń, informacji od obywateli lub zgłaszanych dzielnicowemu osobiście i zdarzeń zarejestrowanym w policyjnych systemach – dodano.

Dzielnicowy zwraca się z prośbą do mieszkańców o włączenie się do współpracy i wymiany informacji na temat zagrożeń w miejscu objętym Planem Działania Priorytetowego. Do kontaktu zaprasza za pośrednictwem telefonu służbowego 47 77 21 241, kom. 786 936 223 lub wiadomości e-mail: dzielnicowy.gniezno2@po.policja.gov.pl

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kot
Kot
24/01/2024 13:45

Uwagi wymaga też parking podziemny przy Kauflandzie gdzie zbiera się towarzystwo© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.