|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Prawie 2 tys. kierowców sprawdzonych w porannej akcji. Jeden był nietrzeźwy

źródło: KPP Gniezno

Od poniedziałkowego rana policjanci prowadzili działania, mające na celu sprawdzanie trzeźwości kierowców na ulicach miasta.

29 stycznia od wczesnych godzin rannych, w ramach prowadzonej akcji „Trzeźwy poranek”, funkcjonariusze drogówki sprawdzili trzeźwość ponad 1 900 kierujących. Wśród nich znalazł się jeden, który prowadził na podwójnym gazie.

– Obywatel Białorusi „wpadł” na ulicy Grunwaldzkiej w Gnieźnie. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało 0,57 promila alkoholu w organizmie. Po wykonanych czynnościach mężczyzna został zwolniony. Auto, którym się poruszał zostało zabezpieczone przez wskazaną przez niego osobę – przekazała KPP Gniezno. Jak przypominają policjanci, za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

– Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez pijanych kierowców, bo gdy nie reagujemy, akceptujemy – apelują.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
stop cenzurze
stop cenzurze
29/01/2024 13:18

Dobrze, że już można ujawniać narodowość pijaków. Kiedyś w statystykach wychodziło, że to Polki i Polacy są takimi alkoholikami.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.