|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Okradł sklep, dokonał rozboju, groził nożem. 28-latek w areszcie

Policjanci zatrzymali młodego mieszkańca Gniezna, który w ostatnim czasie zanotował kilka występków przeciwko prawu – w tym także grożenia nożem. Teraz trafił do aresztu.

Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce na początku stycznia br. w jednym ze sklepów na terenie Gniezna. Jak opisują policjanci, nieznany wówczas jeszcze sprawca dokonał rozboju – w sklepie skradł artykuły chemiczne, a kiedy ochroniarz próbował go powstrzymać, wdał się z nim w szarpaninę.

Chwilę po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce natychmiast zostały skierowane patrole, które sprawdzały przyległe tereny i posesje. Policjanci ustalili dokładny rysopis sprawcy, rozpytali świadków zdarzenia oraz zobowiązali personel sklepu do zabezpieczenia monitoringu – opisują policjanci. Od tego czasu jednak nie udało się ustalić sprawcy, ale już na początku tego miesiąca „przypomniał” o swoim istnieniu: – Ten sam mężczyzna w dniu 6 lutego dopuścił się kolejnych przestępstw, w tym naruszenia nietykalności cielesnej gnieźnianina. Następnie usiłował dokonać na nim rozboju przy użyciu noża, a po nieudanej próbie uszkodził jego auto. Pokrzywdzony wycenił straty na 3 tysiące złotych.

Sprawca został ustalony i zatrzymany przez policjantów 7 lutego. Usłyszał już zarzuty i zastosowano wobec niego sądowy areszt – 28-latek został przewieziony do tymczasowego miejsca odosobnienia, gdzie spędzi przynajmniej trzy miesiące. Wobec podejrzanego śledczy z Gniezna prowadzą inne postępowania o kradzieże sklepowe. Sprawa jest w toku – dodano w komunikacie KPP Gniezno. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.