|  Rafał Wichniewicz  |  2 komentarze

Za ciężki, bez przeglądu tachografu oraz z uszkodzoną oponą

źródło: WITD

Transport piasku, który odbywał się na obszarze jednej gminy, został zatrzymany do kontroli przez inspektorów drogowych – wykryli oni sporo nieprawidłowości.

Pojazd został zatrzymany do kontroli 27 lutego na drodze powiatowej w Wierzycach, gdzie zmierzała ona z innej miejscowości na terenie gminy Łubowo. W trakcie prowadzonej kontroli inspektorzy z Gniezna stwierdzili różne nieprawidłowości.

– Pojazd zamiast normatywnych 34 t ważył 35,6 t. Przekroczony był także o 1,85 t nacisk grupy osi składającej się z dwóch osi napędowych. Przy wartości prawidłowej wynoszącej 19 t, nacisk wyniósł 20,85 t. W trakcie kontroli kierowca nie okazał żadnego zezwolenia na przejazd po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym. Wobec przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne na łączną kwotę 9.000 zł, bowiem jeszcze tachograf nie został poddany okresowemu przeglądowi, a pojazd miał zniszczoną oponę – informuje WITD.

Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł. Dowód rejestracyjny pojazdu został zatrzymany i inspektorzy wydali zakaz dalszej jazdy w związku z ujawnioną niebezpieczną usterką opony.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Obserwator
Obserwator
01/03/2024 11:27

żwirownia biedna firma temu taki stan auta i innych aut też na firmie

kierowca
kierowca
01/03/2024 08:01

Brawo. Usuwać takich z dróg.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.