|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Miało się palić auto, a doszło do śmiertelnego potrącenia

źródło: OSP Kleszczewo

W nocy na drodze ekspresowej S5 doszło do wypadku – na jezdni potrącony został mężczyzna, któremu miało się palić auto.

Do zdarzenia doszło 23 maja, kilka minut przed północą na S5 pomiędzy Kostrzynem a autostradą A2, na wysokości miejscowości Trzek, między węzłami Strumiany a Kleszczewo. Strażacy zostali powiadomieni o pożarze auta, a kiedy dotarli na miejsce – zastali śmiertelnie potrąconego mężczyznę.

Jak wynika z nieoficjalnych ustaleń serwisu epoznan.pl, kierujący samochodem osobowym myśląc, że zaczyna mu się palić auto, zatrzymał się na trasie. Kiedy wysiadł, doszło do potrącenia przez inny pojazd – mężczyzna zginął na miejscu.

Jak poinformowali strażacy, ostatecznie stwierdzono, że w samochodzie doszło awarii chłodnicy. W związku z wypadkiem S5 była zablokowana do 5 rano.

Pamiętajmy, że w przypadku jakichkolwiek sytuacji awaryjnych na drogach ekspresowych i autostradach, należy przestrzegać kilku zasad (za: isp.policja.pl):

  1. Zjedź, jeśli to tylko możliwe, na pas awaryjny.
  2. Włącz światła awaryjne (ewentualnie mijania- jeśli pojazd nie jest w nie wyposażony).
  3. Przed wyjściem z pojazdu upewnij się w lusterkach, że możesz z niego bezpiecznie wyjść.
  4. Nałóż kamizelkę odblaskową i umieść trójkąt odblaskowy (ostrzegawczy) w odległości 100 m za pojazdem, odpowiednio do miejsca jego unieruchomienia.
  5. Zejdź z jezdni i na poboczu, najlepiej za barierkami oczekuj na pomoc; ogranicz do niezbędnego minimum czynności przy unieruchomionym pojeździe.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.