|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Chciał sprzedać słuchawki, a stracił 19 tys. złotych

Policjanci przyjęli zgłoszenie dotyczące oszustwa za pośrednictwem popularnego portalu internetowego.

Sytuacja miała miejsce na terenie gminy Trzemeszno, a obecnie opisuje ją Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie. To kolejny przypadek pokazujący, że należy być przezornym przed kliknięciem w nadsyłane linki lub podawanie jakichkolwiek danych, także bankowych.

– 38-latek wystawił na sprzedaż słuchawki. Zadzwoniła do niego kobieta podająca się za pracownicę OLX. Dzwoniąca powiedziała, że inna osoba jest zainteresowana kupnem wystawionych na sprzedaż słuchawek. Osoba ta miała zapłacić za towar oraz opłacić kuriera, a 39-latek, aby zaakceptować transakcję musiał podać rozmówczyni kod Blik, co też zawiadamiający po zalogowaniu się do swojego banku uczynił. Oczywiście pojawiły się problemy i mężczyzna musiał po raz kolejny podać kod Blik, autoryzując kolejne kody. W sumie pokrzywdzony wygenerował 5 kodów Blik ponosząc straty w wysokości 18 900 złotych – opisują proceder policjanci.

Po raz kolejny policjanci apelują aby zachować ostrożność w przypadku telefonów od nieznanych osób, zwłaszcza podających się za przedstawicieli banków czy innych instytucji – jak w powyższym przypadku, serwisu OLX. – Ostrzegamy również by nie wchodzić w podejrzane linki, które wymagają podania danych do logowania w bankowości internetowej. Pamiętajmy: kody sms’owe czy Blik podajemy przy transakcji kupna, a nie wtedy, kiedy sami mamy otrzymać pieniądze. Oszust posiadając takie dane może pozbawić nas wszystkich środków, a nawet zaciągnąć w naszym imieniu kredyt – przypominają.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.