|  Rafał Wichniewicz  |  2 komentarze

36 naruszeń czasu pracy w przeciążonym o 32 tony pojeździe

Kilka dni temu inspektorzy drogowi zatrzymali do kontroli na S5 zestaw przewożący kontenery. W trakcie weryfikacji danych wyszło kilka nieprawidłowości, które mogą sporo kosztować przedsiębiorcę.

28 maja, inspektorzy z oddziału Inspekcji w Gnieźnie, zatrzymali na drodze ekspresowej S5 wieloosiowy zestaw. Był nim transport dwóch kontenerów 20-stopowych, zawierający ładunek łańcuchów i innych elementów metalowych.

– Już sama konfiguracja zestawu była niedozwolona, ponieważ składał się on z trzech pojazdów. Rzeczywista masa całkowita zestawu, zamiast maksymalnie dopuszczalnych 40 ton wynosiła aż 72,25. Przeciążone były również poszczególne grupy osi. W okresie objętym kontrolą, kierowca dopuścił się również 36 naruszeń z zakresu czasu pracy, za które odpowie przedsiębiorca i zarządzający transportem – informuje WITD.

Jak dodali inspektorzy, ww. wykroczenia zagrożone są karą w wysokości ok. 80 000 zł. Podczas kontroli stwierdzono, że dwie opony są przecięte – z tego powodu kierowcy odebrano dowód rejestracyjny pojazdu. W trakcie kontroli drogowej zespół pojazdów został doprowadzony do normatywności.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
BujdaszPatrol
BujdaszPatrol
05/06/2024 17:21

Przewoźnik ryzykował utratę życia lub zdrowia wielu osób, w tym kierowcy. Jasne, że przekroczenie norm czasu pracy kierowcy, nie wynikało z ambicji kierowcy, tylko z wymuszenia Przewoźnika. Odebrać licencję dożywotnio Przewoźnikowi, taką mam koncepcję.

Tomasz
Tomasz
05/06/2024 11:15

Za takie coć zamknąć firmę a właściciel niech taczką to przwozi© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.