|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Niezamówiona paczka za pobraniem, a w środku… stare szmaty

źródło: KPP Gniezno

Policjanci apelują do mieszkańców o zgłaszanie przypadków osoby, która podając się za kuriera, „wmawia” odbiór rzekomo zamówionej paczki za pobraniem.

Sytuacja miała miejsce w czwartek 4 lipca na terenie Kłecka, a o całym, najpewniej sprawdzonym wcześniej złodziejskim procederze, informuje Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie.

– Dzisiaj na terenie Kłecka pojawiła się kobieta w szarej bluzie, średniego wzrostu, podszywająca się pod kuriera. Zadzwoniła domofonem do jednego z mieszkań, po czym poinformowała obecnego w domu domownika, że ma do niego paczkę za pobraniem (to taka paczka za którą trzeba zapłacić przy odbiorze). Po zapłaceniu 60 złotych kobieta oddaliła się. Po rozpakowaniu przez domownika paczki okazało się, że w środku kartonu były bezwartościowe szmaty. Dodatkowo okazało się, że żaden z domowników paczki nie zamawiał – opisują sytuację policjanci.

Funkcjonariusze apelują, że w przypadku gdyby ktoś widział ww. osobę lub doświadczył takiej próby oszustwa przez wymienioną kobietę podszywająca się za kuriera, o zgłoszenie tego faktu przez mieszkańców gminy Kłecko lub okolicznych gmin pod numer 112.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.