|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Dzieci miały pojechać wycieczką do Gniezna, ale… nie wyjechały

Źródło: WITD

W miniony czwartek, dzieci jednej z konińskich szkół miały zaplanowany wyjazd do fabryki bombek w Gnieźnie. Na przeszkodzie jednak stanęła kontrola pojazdu.

Bez ważnych badań technicznych przyjechał autobus zadysponowany do przewozu dzieci na wycieczkę szkolną do Gniezna. Uczniowie z najmłodszych klas nie wyjechali do fabryki bombek świątecznych. Pojazd sprawdzili inspektorzy z Konina.

24 listopada w Koninie miejscowi inspektorzy transportu drogowego zostali poproszeni o skontrolowanie autobusu, który miał zawieźć dzieci z jednej ze szkół na wycieczkę do jednej z fabryk bombek świątecznych, działających w Gnieźnie.

– Na podstawie kontroli okazanej dokumentacji, w tym dokumentu pojazdu, ustalono, że autobus od 18 dni nie posiadał ważnych badań technicznych. Inspektorzy stwierdzili naruszenie przepisów związanych z wykonywaniem przewozu drogowego pojazdem nieposiadającym aktualnego okresowego badania technicznego potwierdzającego jego zdatność do ruchu drogowego – informuje WITD.

Ostatecznie więc wycieczka dzieci nie doszła do skutku. Kierowcy autobusu zakazano dalszej jazdy, umożliwiając jedynie skierowanie pojazdu na stację kontroli pojazdów. Wobec firmy transportowej zapowiedziano wszczęcie postępowania administracyjnego na łączną kwotę 2 tys. złotych.

Powyższy przykład pokazuje, jak ważne jest upewnianie się co do stanu technicznego pojazdu, służącego do grupowych przewozów. Pamiętajmy, że prośby o tego typu kontrole należy zgłosić kilka dni przed planowanym wyjazdem.

#Tagi

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.