Przejdź do treści głównej
16 kwi, 2026
Nieznana osoba rozrzuciła w Lesie Miejskim liczne kawałki pociętego lub obrobionego, ale niezjedzonego mięsa. Na gnijące odpadki natrafiła jedna z osób spacerująca po tym terenie, a miejscowe sołectwo zwraca się z apelem do osoby, która to zrobiła wprost stwierdzając, że to nie jest tylko zaśmiecanie, ale i niebezpieczeństwo dla zwierząt. 

16 kwi, 2026
W Zespole Szkół Technicznych przy ul. Cieszkowskiego w Gnieźnie odbyła się uroczystość podpisania umowy przekazania nowoczesnego robota przez firmę NB Polska. Wydarzenie to stanowi ważny krok w kierunku rozwoju zaplecza dydaktycznego szkoły oraz podnoszenia kompetencji uczniów w zakresie nowoczesnych technologii. Urządzenie ma wydatnie pomóc w zdobywaniu wiedzy o obsłudze tego typu mechanizmów.

16 kwi, 2026
W najbliższą niedzielę odbędzie się tradycyjne rozpoczęcie sezonu motocyklowego – do Gniezna zjedzie się kilkaset maszyn nie tylko z całego regionu, ale i dalszych zakątków Polski. Wszystko po to, by wspólnie się spotkać i zainaugurować – oficjalnie – czas wojaży jednośladami.

16 kwi, 2026
Trwają działania, które mogą przybliżyć powrót pasażerskich połączeń kolejowych na linii nr 377 łączącej Gniezno ze Sławą Wielkopolską. Rozpoczęte postępowanie dotyczy opracowania dokumentacji technicznej, niezbędnej do modernizacji infrastruktury torowej. To jeden z pierwszych, ale kluczowych kroków w kierunku możliwego przywrócenia ruchu pasażerskiego. Linia ma być dostosowana do maksymalnej prędkości 120 km/h dla składów osobowych. 

16 kwi, 2026
W Gnieźnie odbyła się regionalna konferencja poświęcona zagadnieniom szczepień ochronnych oraz ich roli w systemie zdrowia publicznego. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gnieźnie i zgromadziło przedstawicieli środowiska medycznego, ekspertów oraz osoby zainteresowane tematyką profilaktyki zdrowotnej.

16 kwi, 2026
Znamy finalistów II edycji konkursu dla młodych przedsiębiorców. Spośród nadesłanych biznesplanów, 9-osobowe jury wyłoniło po 5 najlepszych projektów w kategorii szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

15 kwi, 2026
W środowe popołudnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród Gali Gnieźnianina Roku 2025. W tym roku główne wyróżnienie otrzymał Jaromir Dziel, lekarz, samorządowiec i działacz sportowy, ale w pozostałych kategoriach uhonorowano także kilka innych osób, firm czy instytucji. Wszystko po to, by docenić codzienną działalność, niekiedy wykraczającą poza zawodowe obowiązki.

15 kwi, 2026
Dużym zainteresowaniem cieszyły się Drzwi Otwarte Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Milenium w Gnieźnie, które odbyły się 14 kwietnia. Aula w budynku B wypełniła się ósmoklasistami oraz ich rodzicami, którzy chcieli bliżej poznać ofertę szkoły i sprawdzić, jak wygląda nauka w jednej z niepublicznych placówek w mieście.

15 kwi, 2026
Siedem par z gminy Gniezno świętowało jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, a z tej okazji otrzymały one medale. Uroczystość była okazją do podzielenia się wspomnieniami oraz refleksją nad wspólnie przeżytym półwieczem, które może być też przykładem dla kolejnych pokoleń.

15 kwi, 2026
Oparzenie, zadławienie, złamanie kończyny czy zatrzymanie krążenia – z takimi scenariuszami przychodzi się mierzyć uczestnikom corocznych zawodów w udzielaniu pierwszej pomocy. Uczniowie szkół ponadpodstawowych po raz kolejny rywalizowali, pokazując swoje przygotowanie do niesienia ratunku w różnych scenariuszach. Najlepsi okazali się być z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych.

15 kwi, 2026
Sadzonki sosny trafiły do ziemi na terenie Nadleśnictwa Gniezno podczas tegorocznej odsłony akcji „Sadź drzewa – ratuj klimat”. W wydarzeniu, które odbyło się w miniony piątek, uczestniczyli leśnicy, ekolodzy oraz uczniowie, wspólnie angażując się w działania na rzecz ochrony środowiska. Wszystko odbyło się na terenie Leśnictwa Nowaszyce w Lasach Królewskich.

15 kwi, 2026
Już w weekend 18–19 kwietnia w Gnieźnie odbędzie się wydarzenie skierowane do dziewczynek przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. W przyjaznej, spokojnej i pełnej ciepła atmosferze będzie można zapoznać się z ofertą wianków komunijnych oraz skorzystać z wyjątkowych atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję – w tym sesji fotograficznej. Wszystko to w Zielonej Fabryce przy ul. Wrzesińskiej 44.