27 kwi, 2026
14-latek z Gniezna wicemistrzem Polski w boksie młodzików
Gabriel Karolczyk, reprezentant KKS Sporty Walki Gniezno, sięgnął po srebrny medal Mistrzostw Polski Młodzików w boksie olimpijskim, które odbyły się w dniach 21–26 kwietnia w Gostyniu. Dla 14-letniego zawodnika był to debiut w zawodach tej rangi, a sukces osiągnięty po niespełna roku treningów stanowi jedno z najważniejszych osiągnięć w jego dotychczasowej karierze.
27 kwi, 2026
Remis z Wybrzeżem po zaciętym pojedynku
Ultrapur Omega Gniezno zmierzył się na swoim torze z Wybrzeżem Gdańsk. Jak to zazwyczaj miało miejsce, goście postawili się przez całe spotkanie. Ostatecznie obie strony muszą zadowolić się remisem.
23 kwi, 2026
Ligowy klasyk już w tę niedzielę
Batalie na linii Gniezno-Gdańsk to spora część historii czarnego sportu w Pierwszej Stolicy. Już w tę niedzielę (26 kwietnia) zobaczymy ponowne starcie Ultrapur Omega Gniezno z Wybrzeżem Gdańsk. Obecnie czerwono-czarni są niepokonani po dwóch meczach ligowych.
23 kwi, 2026
Gniezno z wyczekaną wygraną
Enea MKS Gniezno przez większą część spotkania kontrolowała wydarzenia na parkiecie i po pierwszej połowie prowadziła aż 18:7. W drugiej odsłonie KRASOŃ MKS Piotrcovia ruszyła w pogoń, znacząco zmniejszając straty, jednak ostatecznie to Gnieźnianki cieszyły się ze zwycięstwa 36:31.
21 kwi, 2026
Przedostatni domowy mecz sezonu. Enea MKS Gniezno – KRASOŃ MKS Piotrcovia
Po wymagającym starciu z mistrzyniami Polski z Lubina, zespół Enea MKS Gniezno wraca na własny parkiet, gdzie w środowy wieczór zmierzy się z KRASOŃ MKS Piotrcovią. Spotkanie odbędzie się 22 kwietnia o godzinie 20:30 w hali im. Mieczysława Łopatki przy ul. Sportowej 3, a transmisję przeprowadzi telewizja Polsat na kanale Polsat Sport 2.
20 kwi, 2026
Zawodnicy KKS Sporty Walki z medalami na Mistrzostwach Polski
Trzech przedstawicieli gnieźnieńskiego klubu przywiozło medale z weekendowych mistrzostw w kickboxingu, które odbyły się w Będzinie. Przedstawiciele klubu przyznają, że to dobry przykład świetnej formy i wytrwałego przygotowania.
20 kwi, 2026
Monika Łęgowska na kolejny sezon w Gnieźnie
Gnieźnieńskim kibicom tej zawodniczki przedstawiać nie trzeba. Monika Łęgowska, związana z klubem nieprzerwanie od sezonu 2012/2013, pozostaje w Enea MKS Gniezno na kolejny rok i nadal będzie stanowić ważny punkt zespołu w rozgrywkach ORLEN Superligi Kobiet.
20 kwi, 2026
Reprezentantka Słowenii pozostaje w Gnieźnie na kolejny sezon
Nuša Fegic pozostaje zawodniczką Enea MKS Gniezno na kolejny sezon ORLEN Superligi Kobiet. Słoweńska rozgrywająca, która dołączyła do zespołu przed startem obecnych rozgrywek, nadal będzie reprezentować barwy gnieźnieńskiego klubu.
20 kwi, 2026
Kibice krytykują usunięcie „Startu” z nazwy i apelują do władz
Kilka dni temu, przy okazji pierwszego meczu ligowego, GTM Start podpisał nową umowę sponsorską i od tej pory klub oficjalnie zmienił swoją nazwę – w obecnym sezonie ligowym występować będzie jako Ultrapur Omega Gniezno, bez nazwy „Start”. Teraz kibice z sektora nr 10 wystosowali list otwarty w swoim imieniu – skierowany jest on do władz klubu, ale także miasta i w swojej formie krytykuje tę decyzję.
20 kwi, 2026
Powrót po reprezentacyjnej przerwie. Gnieźnianki jadą do Lubina
Po reprezentacyjnej przerwie na parkiety wraca ORLEN Superliga Kobiet. W 24. serii Grupy Mistrzowskiej Enea MKS Gniezno stanie przed trudnym wyzwaniem – starciem z mistrzyniami Polski i liderkami tabeli, KGHM MKS Zagłębiem Lubin. Mecz odbędzie się w niedzielę 19 kwietnia o godzinie 18:00, w hali RCS w Lubinie.
20 kwi, 2026
Klub opuszcza GOSiR przez „nieodpowiednią osobę”. Dyrekcja Ośrodka odpowiada
Centrum Capoeira Gniezno opuszcza mury GOSiR i jednocześnie deklaruje usunięcie ze swojej nazwy „Gniezno”. Wszystko zrzucone zostało na „nieodpowiednią osobę na nieodpowiednim stanowisku”. GOSiR jednak nam przekazał, że w całej sprawie chodzi tylko o pewien porządek w funkcjonowaniu obiektu i przestrzeganie zapisów umowy.
20 kwi, 2026
Łubowo odDYCHA – zapisy na bieg wciąż trwają
Bieg Łubowo odDYCHA to wyjątkowe, coroczne wydarzenie sportowe w Gminie Łubowo, które łączy pasję do biegania z fascynującą historią Polski. Dziesięciokilometrowa trasa prowadzi symbolicznie śladami Ottona III i Bolesława Chrobrego – od nowego budynku Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy w Dziekanowicach aż do mety na bieżni przy boisku sportowym w Łubowie.












