W dniach 26 i 27 września odbędzie się kolejna edycja akcji "Gniezno za pół ceny". Do udziału w tym roku zaproszone zostały liczne lokale gastronomiczne oraz instytucje.
Najwyższy czas przygotować się na długie jesienne wieczory i popołudnia, podczas których nie powinno zabraknąć dobrej książki – dla rodzica i dla dziecka. Warto zatem udać się do pobliskiej Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, która także w tym roku zaprasza Małych Czytelników w wieku przedszkolnym. To na nich czeka wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza przygotowana przez Instytut Książki.
Na nadchodzący weekend przygotowaliśmy zestawienie wydarzeń, które zaplanowane zostały w Gnieźnie.
Zapraszamy na projekcję filmu Wiktoria 1920, stworzonego w technologii VR 360, który będzie można dziś i jutro obejrzeć w Muzeum Początków Państwa Polskiego.
środa, 16 września 2020 15:44

Kino samochodowe: „Cudowny chłopak”

W ostatni piątek września odbędzie się kolejna projekcja filmu w ramach kina samochodowego. Wjazdówki można już odebrać w Magistracie.
Zapraszamy na sobotni koncert Helaine Vis - 24-letniej wokalistki i autorki tekstów, która wystąpi na dziedzińcu Starego Ratusza. 
100 lat temu, we wrześniu 1920 roku wciąż toczyły się zacięte walki z Armią Czerwoną. Odepchnięto co prawda, nawałę bolszewicką spod wrót Warszawy – jednak koniec wojny wciąż był daleki.
środa, 16 września 2020 07:38

Ogródek czyli warsztat eko w Starym Ratuszu

W najbliższy poniedziałek 21 września zapraszamy dzieci w wieku 8-10 lat na ratuszowy dziedziniec na zajęcia "Ogródek. Warsztat eko czyli działania plastyczne z udziałem roślin". 
Strona 1 z 139

Ostatnio dodane