Najludniejsza zaraz po centrum miasta część Gniezna, a jednocześnie przez wielu wciąż traktowana jako najmłodsze osiedle, chociaż liczy sobie już 50 lat. Winiary doczekały się wydania swojej małej kroniki, która podsumowuje półwiecze istnienia tej dzielnicy.
Już od kilku lat miejska książnica bierze udział w konkursach na granty z dofinansowaniem Narodowego Centrum Kultury i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. I trzeba przyznać - robi to z dużym powodzeniem.
Na nadchodzący weekend przygotowaliśmy zestawienie wydarzeń, które zaplanowane zostały w Gnieźnie lub okolicy.
22 maja, wieczornym koncertem na dziedzińcu Starego Ratusza Miejski Ośrodek Kultury zakończy cykl wydarzeń „Poznaj Klemesa Waberskiego” – w ramach którego w sezonie kulturalnym 2021/22 gnieźnianie mieli okazję odświeżyć pamięć o postaci patrona ośrodka.
W miniony weekend w Suchym Lesie odbyły się Mistrzostwa Okręgu Wielkopolskiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego.
Pochodzący z Gniezna Wiktor, obecnie zamieszkujący na terenie Francji, został jednym z finalistów konkursu Top Model Europe. 
Gorące emocje związane z Nocą Muzeów już opadły. I można by pomyśleć, że to zamknięty rozdział, który ponownie będzie nam dane eksplorować za rok.
środa, 18 maja 2022 16:29

Koncert duetu Waglewski i Kasai

Przed nami X edycja FESTIWALU WYOBRAŹNI! Nie mogło zatem zabraknąć gwiazd, które rozświetlą niebo nad amfiteatrem Centrum Kultury "Scena to dziwna".
Strona 1 z 237

Ostatnio dodane

Antyki022022