|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

Program Jarmarku Bożonarodzeniowego 2023

Już 6 grudnia rusza kolejna edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego. Po raz kolejny będzie można wziąć udział w świątecznych warsztatach, skosztować dań kojarzących się nam z Gwiazdką, oraz oczywiście kupić świąteczne ozdoby czy prezenty dla naszych najbliższych.

Jarmark rozpocznie się 6 grudnia i potrwa do niedzieli, a więc do 10 grudnia. W dzień otwarcia „godziną zero” jest 18.00, kiedy to włączone zostaną lampki na miejskich iluminacjach oraz choince, a także rozstrzygnięty zostanie konkurs na miejską kartkę świąteczną. Wcześniej jednak ruszy „Rajd Renifera” – wszystkich cyklistów organizatorzy zachęcają do pojawienia się o 17.30 pod Starym Ratuszem, gdzie rozpocznie się przejazd. Na zewnątrz będzie już ciemno, w związku z tym wskazane jest ubranie kamizelki odblaskowej czy włączenie oświetlenia na rowerze.

Na mieszkańców będzie czekało ponad 25 stoisk wypełnionych zabawkami, ręcznie wykonanymi świeczkami, czapkami, stroikami i ozdobami świątecznymi – a także oczywiście grzanym winem i piwem, pysznymi miodami czy osypkami. Pełen program Jarmarku Bożeonarodzeniowego znajduje się niżej.

MOKołaje na hulajnodze – konkurs

Miejski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza wszystkich do udziału w tradycyjnym konkursie na świąteczne, mikołajowe przebranie – tegoroczna edycja odbywa się pod nazwą “MOKołaje na hulajnodze”. Konkurs – będzie więc także okazją do dyskusji dotyczących zasad bezpieczeństwa poruszania się na hulajnogach. Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w konkursie?

Potrzebne jest oczywiście świąteczne przebranie, w którym zainteresowani pojawią się na Deptaku 6 grudnia, o g. 17.30 – gdzie oceni ich Jury, składające się z instruktorek MOK. – Po rozdaniu nagród wraz z MOKołajem, na hulajnogach lub własnych nogach ruszamy na Rynek, gdzie wspólnie z Prezydentem Miasta Gniezna odpalimy świąteczną choinkę i zaprosimy mieszkańców na Jarmark Bożonarodzeniowy. Zachęcam gorąco do wzięcia udziału w konkursie, na każdego z uczestników będzie czekał słodki, upominek a dla wyróżnionych i nagrodzonych „jeszcze co nie co”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają darmowy wstęp do Lunaparku, który stanie na gnieźnieńskim Rynku – zapowiadają organizatorzy.

Inne atrakcje w Starym Ratuszu

To jednak nie koniec atrakcji, które przygotował na czas Jarmarku Miejski Ośrodek Kultury – codziennie, będzie można wziąć udział w darmowych, świątecznych warsztatach w Starym Ratuszu. Oczywiście będzie zdobienie pierników, ale także wykonywanie świątecznych ozdób – takich jak Reniferki zero waste, święta w słoiku, magiczne bałwanki czy świąteczne miasteczka. Warsztaty będą prowadzone zarówno przez instruktorów MOK, jak i przez prowadzących nowe sekcje MOK takie jak Origami czy Długopis 3D. W dni powszednie warsztaty będą się odbywać między 17.00, a 19.00. Natomiast w sobotę i niedzielę między 11.00 a 13.00.

Codziennie z balkonu Starego Ratusza będą się też prezentować sekcje wokalne działające przy Miejskim Ośrodku Kultury.

Jarmark będzie czynny codziennie od godziny 12.00 do 19.00.

Program Jarmarku Bożonarodzeniowego:

Środa 6 grudnia

 • 12.00  Otwarcie sprzedaży – Deptak
 • 17.30  Konkurs na przebranie Mikołajowe – Deptak przed Starym Ratuszem
 • 17.30  Start rowerowego „Rajdu dla reniferów” – Deptak przed Starym Ratuszem
 • 18.00  Rozstrzygnięcie konkursu na kartkę świąteczną – Rynek
 • 18.00 Odpalenie iluminacji na choince miejskiej Rynek
 • 18.15  Mini koncert zespołów wokalnych Miejskiego Ośrodka Kultury Rynek

Ponadto tego dnia w Starym Ratuszu:

 • Warsztaty zdobienia pierników
 • Warsztat świąteczny z długopisem 3D i Panią Sklejką
 • Na Rynku moc atrakcji:
 • Anioły na szczudłach
 • Skrzynka na listy do Św. Mikołaja
 • MOKołaje

Czwartek, 7 grudnia – Stary Ratusz

 • g. 17.00 do 19.00 – występy zespołów wokalnych MOK na balkonie Starego Ratusza oraz warsztaty świąteczne: reniferki zero waste święta w słoiku

Piątek, 8 grudnia – Stary Ratusz

 • g. 17.00 do 19.00 – występy zespołów wokalnych MOK na balkonie Starego Ratusza, warsztaty świąteczne: bałwanki zero waste, magiczne choinki

Sobota, 9 grudnia – Stary Ratusz

 • g. 11.00 do 13.00 – warsztaty świąteczne: aniołki zero waste, świąteczne miasteczko, pudełka prezentowe origami  (+ łańcuch na choinkę cd.)
 • 16.00-21.00  Świąteczna ciężarówka Coca-Cola – Rynek
 • 17.00 Występy zespołów wokalnych MOK na scenie Coca-Coli

Niedziela, 10 grudnia

 • g. 11.00 – 13.00 Stary Ratusz, występy zespołów wokalnych MOK na balkonie Starego Ratusza
  Warsztaty świąteczne: dekoracje z szyszek, magiczne gwiazdki, warsztat świąteczny z długopisem 3D i pudełka prezentowe origami

Partner: Jagoda Sam. Sponsor: Jeremias.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.