|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Wystartowała 15. edycja gnieźnieńskiej Offeliady

Inauguracja Offeliady
fot. Anna Farman / Offeliada

Od dwóch pokazów filmowych ruszyło czterodniowe święto kina krótkometrażowego, które odbywać się będzie w kilku punktach Gniezna.

Festiwal filmów krótkometrażowych Offeliada rozpoczął się po raz kolejny w Teatrze im. Aleksandra Fredry. Wydarzenie zainicjował tradycyjny „klaps” oraz powitanie wszystkich osób, przyczyniających się do organizacji tego wydarzenia – niektórych będących z nim od 15 lat istnienia.

Na inaugurację festiwalu odbył się pokaz filmu „Chrzciny” – przedpremiera produkcji, która w polskich kinach zadebiutuje 18 listopada. Film w reżyserii Jakuba Skoczenia, będący komedią obyczajową, została bardzo dobrze przyjęta przez gnieźnieńską publiczność.

Drugą częścią wydarzenia tego wieczoru otwarcia, był pokaz filmów z cyklu Filmowe Podlasie Atakuje! – krótkometrażowych dzieł, powstałych w tytułowej, wschodniej części kraju. W Dobrym Browarze pojawiła się spora grupa miłośników kina, która przybyła obejrzeć przygotowane na tę okazję produkcje. 

Kolejne wydarzenia Offeliady w piątek, sobotę i niedzielę: zobacz program.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.