W najbliższy weekend odbędzie się kolejna inicjatywa w ramach Królewskiego Festiwalu Artystycznego – Rękoczyny! Będą one wypełnione rękodziełem średniowiecznym oraz Kiermaszem Rzemieślników. Wszystko odbędzie się w centrum miasta.
W pierwszy lipcowy weekend deptak ul. Chrobrego oraz ul. Rzeźnicka ponownie wypełni się rzemiosłem i twórczą energią. Rękoczyny – weekend z rękodziełem średniowiecznym oraz towarzyszący mu Kiermasz Rzemieślników zgromadzą aż 26 wystawców, którzy zaprezentują swoje unikatowe wyroby: ceramikę, tkaniny, ozdoby, wyroby skórzane i drewniane.
W programie przewidziane są bezpłatne warsztaty, w których udział mogą wziąć zarówno dorośli, jak i dzieci. Wśród propozycji znajdą się m.in.:
Zajęcia prowadzą doświadczeni instruktorzy i rzemieślnicy, a udział w nich jest bezpłatny – obowiązują jednak zapisy przez formularz:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSepbvQX5uHvqtrYp5dibGDIzsGdF3psdTWzyXdVzUiXeXfstQ/viewform
Wydarzenie jest realizowane w ramach dofinansowania ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra. Wielkie Rocznice”.
W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.