|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

Bibliotekę przy ul. Staszica opanowały… sowy

Zdjęcie nadesłane

Sowa jest symbolem mądrości, a mądrość łączy się z książkami, czytaniem, biblioteką, tym samym sowa stała symbolem książki i biblioteki. Sowy pod różnymi postaciami opanowały Filię nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna „Pod sówką”.

Sowy, które już zamieszkały w bibliotece, bardzo pragną towarzystwa, by rozmawiać o przeczytanych książkach. Może Czytelnicy i przyjaciele filii pomogą uzupełnić sowi zasób?

– Przytuliliśmy już sowy wykonane przez Agnieszkę Słomian, Annę Grygiel, Igora Kopę czy Martę Bielawską-Borowiak, Monikę Zbierańską, podarowane przez Alicję Twardowską, Justynę Lisiak, Marlenę Krygier, Katarzynę Bielecką, Beatę Kosicką… Do końca kwietnia czekamy na sowy wszelkiej maści, na sowy duże i na małe sówki, wykonane dowolną techniką! Słowem – czekamy na KAŻDĄ SOWĘ! Wszystkie znajdą ciepły kąt i wielu przyjaciół kochających książki! – informują bibliotekarki.

Sprawcie, by regały się ożywiły, a sowy stały się symbolem Filii nr 2  Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna. Prezentacja wszystkich sów będzie miała miejsce w Tygodniu Bibliotek w maju 2023r. Liczymy na Was!

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.