|  MN (opr)  |  1 komentarz

Rozczytana Koalicja – przed nami II rok

Drugi rok realizacji projektu Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna pt. „Rozczytana Koalicja” rozpoczęła inauguracja questu, która miała miejsc w ubiegłym tygodniu.  Projekt ten konsekwentnie zmierza do transformacji gnieźnieńskiej książnicy w kierunku „Trzeciego Miejsca” – przestrzeni przyjaznej mieszkańcom naszego miasta, wspierającego ich pasje, zainteresowania i przyczyniającego się do zwiększenia ich aktywności kulturalnej.

Pierwszy rok realizacji projektu wypełniły przede wszystkim działania animacyjno-edukacyjne współrealizowane w ramach partnerstw z gnieźnieńskimi przedszkolami, szkołami, instytucjami kultury czy sektorem NGO. Przeprowadzono także Diagnozę (zwłaszcza w kontekście roli Biblioteki w życiu kulturalnym Gniezna), co pozwoliło sformułować jej Misję, jako „miejsca zaspokajającego i rozwijającego potrzeby czytelnicze społeczności lokalnej, jednoczącego mieszkańców wokół literatury i książki poprzez działania animacyjno-edukacyjne, pielęgnującego dziedzictwo kulturowe Gniezna i dbającego o rozwój aktywnego uczestnictwa w kulturze, zwłaszcza literackiej i czytelniczej”.

Drugi rok przyniesie nowe wyzwania. Jednym z najważniejszych przedsięwzięć będzie Konkurs Inicjatyw Oddolnych, czyli zaproszenie mieszkańców Gniezna do realizacji razem z Biblioteką projektów edukacyjno-animacyjnych zgłoszonych przez samych czytelników. Nabór pomysłów rozpocznie się już w I połowie lutego, a realizacja wybranych w procedurze konkursowej pomysłów wypełni całą I połowę 2023 roku. Szczegóły już wkrótce na stronie internetowej www.biblioteka.gniezno.pl

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jadzia
Jadzia
30/01/2023 22:35

a ja bym wołała więcej książek w „książnicy”, bo czekam wielokrotnie 2,3, a nawet 5 miesięcy za konkretnym tytułem…
no i przydałoby się mieć większą i ładniejszą siedzibę biblioteki, jak inne miasta większe i mniejsze od naszego
inne inicjatywy jak najbardziej, ale nie zapominajmy o książkach© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.