|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

„Coldman” Valerjan Romanovski gościł w Bibliotece Publicznej

W miniony piątek filia Biblioteki przy ul. Staszica gościła Valerjana Romanovskiego – „Coldmana”. Spotkanie zostało zorganizowane wspólnie z Morsami Witkowo oraz Królewskimi Morsami Gniezno.

Przedstawiciele obydwu klubów byli widoczni wśród liczne zgromadzonej publiczności. Spotkanie prowadził Waldemar Rychert.

Valerjan Romanovski szeroko mówił o swojej książce „Moja droga do rekordu”, o swojej wyjątkowej wytrzymałości na zimno, o mierzeniu się z ograniczeniami własnego ciała i umysłu. Barwnie opowiadał o biciu rekordów Guinnessa w jeździe rowerem w ekstremalnych temperaturach. Podkreślał, że granice wytrzymałości ludzkiego organizmu wyznacza przede wszystkim psychika, a ze skrajnymi warunkami pogodowymi można się oswoić. Tematem rozmowy Valerjana Romanovskiego z publicznością była również pasja morsowania.

Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.