|  MN  |  Zostaw komentarz

Oprowadzanie szlakiem historii gnieźnieńskiego harcerstwa

W najbliższy piątek 10 marca przypada okrągła 110 rocznica utworzenia w Gnieźnie pierwszej drużyny skautowej „Lech”. Z tej okazji zapraszamy w niedzielę na spacer po Gnieźnie śladami gnieźnieńskich harcerzy. Grupa wraz w przewodnikiem odwiedzi miejsca związane z historią gnieźnieńskiego harcerstwa. Będzie okazja do posłuchania ciekawych historii związanych z mijanymi obiektami, dotyczących harcerskich działań od 1913 roku. Wycieczka wyruszy spod kościoła pw. św Jerzego, a zakończy się pod Pomnikiem Harcerskim na skwerze Orląt Lwowskich u zbiegu ul. Wyszyńskiego oraz Żwirki i Wigury.

Wycieczka odbędzie się w niedzielę 12 marca 2023 r. Spotkanie z przewodnikiem Ryszardem  Polaszewskim o godz. 15:00 przy kościele pw. św. Jerzego na Wzgórzu Lecha. Na wycieczkę zaprasza Organizacja Turystyczna Szlak Piastowski. Oprowadzanie jest bezpłatne. Zapraszamy!

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.