|  MN  |  Zostaw komentarz

Motyle w brzuchu – warsztaty w Starym Ratuszu

„Motyle w brzuchu” to takie poetyckie określenie na pewnego rodzaju ekscytację towarzyszącą człowiekowi gdy jest zakochany. Ponieważ 14 marca obchodzimy nietypowe święto – Dzień Motyli. Te piękne i barwne owady wzbudzające same pozytywne emocje i zwiastują nadchodząca wiosnę. Wszystkie dzieci wraz z opiekunami zapraszamy zajęcia ruchowo-plastyczne, które będą do tej tematyki nawiązywać.

Podczas zabaw plastyczno-ruchowych sprawdzimy jak to jest być motylem: od gąsienicy, przez poczwarkę, aż po pełną postać. Jak to jest ruszać się jak motyl, ale wcale nie od razu latać? Jak być delikatnym, lekkim, powolnym i oczekującym?

Święto motyli to także dobry moment, aby zwracać uwagę na kwestie eko i ochrony tych owadów, których populacja spada z powodu zanieczyszczeń powietrza. Podczas warsztatu plastycznego zrobimy też ruchomą zabawkę z materiałów recyclingowych.

Nasze eksperymenty ruchowe i plastyczne będą miały miejsce w Sali na ostatnim poziomie Starego Ratusza. Na zajęcia zapraszamy w niedzielę, 19 marca, o g. 11.00, obowiązują zapisy: staryratusz@mok.gniezno.pl Na zajęcia warto zabrać ubranie na przebranie.

#Tagi

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.